Si ju duket “rikonstruksioni” i Teatrit të Butrintit? Këshilltari i Ramës i trishtuar për këtë që sheh

Publikuar tek: kulture-art, më 18:32 06-02-2016 Si ju duket “rikonstruksioni” i Teatrit të Butrintit? Këshilltari i Ramës i trishtuar për këtë që sheh

Një rikonstruksion virtual i Teatrit të Butrintit realizuar përmes 3 D duket gati-gati i frikshëm. Teatri i qytetit antik të Butrintit është pasuri botërore e UNESCO-s dhe për këshilltarin e kryeministrit Rama për Trashëgiminë, Artan Shkreli, kjo që shikoni, është e trishtueshme. Pamja është hedhur në faqen e Institutit të Monumenteve si arritje por nuk dihet ende se kush e ka realizuar këtë çmenduri.

“Ç'trishtim ky rikonstruksion virtual i Teatrit në Butrint realizuar nga inekspertë!!!
Për më teper hedhur si "arritje" në sajte që përndryshe do duhej të ishin serioze”, shkruan Shkreli.

3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0281081199646
array(1) { ["section"]=> string(105) "si-ju-duket-rikonstruksioni-i-teatrit-te-butrintit-keshilltari-i-rames-i-trishtuar-per-kete-qe-sheh-31922" }