Si kanë qenë 17 vite më parë Majko dhe Blushi, atëherë në krah të njëri-tjetrit

Publikuar tek: politike, më 18:14 12-04-2016 Si kanë qenë 17 vite më parë Majko dhe Blushi, atëherë në krah të njëri-tjetrit

Ndonëse sot i ndajnë qëndrimet e ndryshme që kanë për çështje themelore, dikur Pandeli Majko dhe Ben Blushi kanë punuar në krah të njëri-tjetrit.

Kjo foto është shkëputur nga një takim që kryeministri i kohës, Pandeli Majko zhvillonte në vitin 1999, kur në Kosovë zhvilloheshin luftime të ashpra. Në krah të tij qëndrojnë Lorenc Vangjeli dhe Ben Blushi, që mbante postin e zv/ministrit të Jashtëm.

Karriera e tyre do njihte vetëm rritje në politikën shqiptare. Megjithatë, Majko sot një ish-kryeministër, u shpreh publikisht kundër ambicies së Blushit për të tentuar këtë post, nëpërmjet zgjedhjeve brenda partisë, ku si kundërshtar do kishte kryeministrin aktual Edi Ramën. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082650184631348
array(1) { ["section"]=> string(84) "si-kane-qene-17-vite-me-pare-majko-dhe-blushi-atehere-ne-krah-te-njeri-tjetrit-37512" }