Si kanë qenë shqiptarët në fund të viteve ’80 dhe fillimin e ’90...Fotot e rralla të papublikuara më parë

Publikuar tek: kulture-art, më 17:26 06-12-2015 Si kanë qenë shqiptarët në fund të viteve ’80 dhe fillimin e ’90...Fotot e rralla të papublikuara më parë

Një Shqipëri ndryshe. Janë fotot e Janis Dhimou, të cilat, sikurse i risjell në vëmendje Besnik Aliaj, i ka ai në dispozicion, dhe do ti vërë publikisht për publikun në disa numra.

Bëhet fjalë për shkrepje të vitit 1990, menjëherë pasi u fol për herë të parë për demokracinë dhe religjionin, dhe foto, të industrisë që po kolapsonte në Elbasan.

a4.jpg

“Këto foto janë unike, dhe nuk janë shfaqur më parë, rreth Shqipërisë në fillimin e ndryshimit, në fund të viteve ’80 dhe fillim të viteve 90” shkruan Aliaj në postimin e tij duke shtuar se nuk ka nevojë për komente për fotot por që gjithsecili prej atyre që i sheh, dhe për më tepër u drejtohet brezave të rinj që kanë lindur pas viteve ’90 për të nxjerrë konkluzionet për ndryshimin.

{gallery}aaasdf{/gallery}

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019851922988892
array(1) { ["section"]=> string(107) "si-kane-qene-shqiptaret-ne-fund-te-viteve-80-dhe-fillimin-e-90-fotot-e-rralla-te-papublikuara-me-pare-27100" }