Si kurrë ndonjëherë, çelet për herët të PARË ekspozita DIXHITALE e pikturave të Van GOGH

Publikuar tek: kulture-art, më 20:28 04-03-2019 Si kurrë ndonjëherë, çelet për herët të PARË ekspozita DIXHITALE e pikturave të Van GOGH

Galleria ‘L’Atelié de Lymier’ në Paris të Francës po shfaq disa nga veprat më të njohura të artistit të famshëm Van Gogh.

Këto vepra po projektohen në dysheme dhe mure, me pamje të dixhitalizuara.

Në galeri paraqiten iluzione të zhurmës së ujit falë tekonologjisë dhe  efektit  të dritës .

Për herë të parë galeria e ka realizuar në prill të vitit të kaluar një projekt të tillë, që ka në fokus artin dixhital.

Ky është i dyti pas ekspozitës me të njëjtin format në vitin 2018, kur dhe u inagurua galleria.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kosova dhe ëngjëlli i saj
‘Po pres të marri në telefon’, Flutura Açka rrëfen e vrarë gjendjen pa të birin »
Article Logic
Execution time: 0.010467052459717
array(1) { ["section"]=> string(94) "si-kurre-ndonjehere-celet-per-heret-te-pare-ekspozita-dixhitale-e-pikturave-te-van-gogh-155161" }