Si ndërtohet në Kinë ura 2,171 metra e gjatë, mbi male, pamje magjepëse

Publikuar tek: bota, më 19:53 13-12-2015 Si ndërtohet në Kinë ura 2,171 metra e gjatë, mbi male, pamje magjepëse Ura ne ndertim ne nje province malore te Kines

The Economist sjell një pamje të mrekullueshme të punimeve në Urën Qingshiuhe, që është duke u ndërtuar mbi lumen Qingshuie në qytetin Wengan. 

Zona gjendet në provincën Guizhou në juglindje të Kinës dhe pamja është marrë në 7 dhjetor të këtij viti. Ura është 2,171 metër e gjatë dhe është pjesë e përpjekjeve për përmirësimin e infrastrukturës në këtë provincë që më së shumti rrethohet nga malet. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088279247283936
array(1) { ["section"]=> string(75) "si-ndertohet-ne-kine-ura-2-171-metra-e-gjate-mbi-male-pamje-magjepese-27692" }