Si në FILMA/ Familjarët rrëmbejnë të afërmin e vdekur nga spitali në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 23:40 21-09-2020 Si në FILMA/ Familjarët rrëmbejnë të afërmin e vdekur nga spitali në Maqedoninë e Veriut

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në spitalin e Strumicës në Maqedoninë e Veriut.

Disa persona, familjarë të një viktime që dyshohej se kishte humbur jetën për shkak të COVID-19 kanë hyrë me dhunë në spital dhe e kanë marrë trupin e të vdekurit me gjithë krevat.

Drejtori i spitalit të Strumicës tha se gjithçka i ngjante një filmi horror, ku një grup prej 20 personash u futën në spital dhe e nxorën viktimën me gjithë krevat.

“Stafi i spitalit nuk mundi të bënte asgjë pasi ishte një grup i madh. Drejtuesit e spitalit iu shmangën incidentit ndërsa rastin e paraqitën në polici”, ka deklaruar ai.

Viktima ende nuk ishte testuar për koronavirus por bazuar në simptomat dhe gjendjen e rëndë shëndetësore, mjekët dyshojnë se ai ishte i infektuar.

Testimi i viktimës për COVID-19 do të bëhet me asistencë të policisë, pasi familjarët nuk do të mund ta varrosin atë pa lejen e institucioneve përkatëse.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010351181030273
array(1) { ["section"]=> string(94) "si-ne-filma-familjaret-rrembejne-te-afermin-e-vdekur-nga-spitali-ne-maqedonine-e-veriut-221187" }