Si nëpër filma, stuhia e rërës ‘përpin’ qytetin (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 23:42 18-04-2018 Si nëpër filma, stuhia e rërës ‘përpin’ qytetin (VIDEO)

E hëna nuk ishte një ditë e zakonshme për qytetin Yzda në Iran. Banorët e këtij vendi u përballën me një skenë të ngjashme me ato të filmave apokaliptike.

Një re gjigante e rëre që “bashkonte” tokën me qiellin, kishte mbuluar horizontin dhe për disa minuta bllokoi qendrën e këtij qyteti.

Dukshmëria ishte aq e vogël gjykuar nga pamjet e publikuara, sa që dukej si një mjegull e kuqe e clia kishte rënë mbi qytet.

Ky vend në Iran konsiderohet si një nga qytetet më të vjetra, dhe gjendet në mes të dy shkretëtirave të Iranit. I njohur për arkitekturën unike, Yazda figuron edhe në hulumtimet e Marko Polos që ka shkruar për tepihët e Yazdas.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011944055557251
array(1) { ["section"]=> string(57) "si-neper-filma-stuhia-e-reres-perpin-qytetin-video-117408" }