Si shpëtoi të dashurën nga thika makabre e terroristit, dëshmia e të riut po bën xhiron e rrjetit

Publikuar tek: bota, më 11:38 04-06-2017 Si shpëtoi të dashurën nga thika makabre e terroristit, dëshmia e të riut po bën xhiron e rrjetit

Një moment romantik me të dashurën, papritur është shëndërruar në një skenë terrori.

Brendan, një i ri anglez, është një nga dëshmitarët, i cili ka rrëfyer për BBC-në si arriti të shpëtojë veten dhe të dashurën e tij në restorantin ku ndodhi sulmi i dytë terrorist, ku tre burra sulmuan me thikë njerëz të pafajshëm.

Brandon tha se është ndeshur ballë për ballë me autorin, i cili sipas tij mbante në dorë një thikë rreth 25 cm të gjatë.

“Ishim duke ngrënë në restorant. Papritmas pati shumë trazira. Brenda pak sekondash ishte e qartë se po ndodhte diçka e madhe. E kapa të dashurën time dhe u fsheha prapa barit në restorant. Dëgjonim të shtëna dhe shpërthime. Me të tjerët u zhvendosëm në bodrum, i cili kishte një derë që mund të mbyllej nga brenda. Kishte njerëz që dilnin nëpër rrugë. Pastaj një djalë vrapoi nëpër rrugë deri tek unë me një thikë të madhe. Ai më shikonte në sy, por shumë shpejt u largua. Më pas u ktheva në katin e poshtëm dhe nuk mbaj mend gjë tjetër” rrëfen dëshmitari Brendan për BBC teksa ndodhej në Brothers në Borough Market.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013247966766357
array(1) { ["section"]=> string(102) "si-shpetoi-te-dashuren-nga-thika-makabre-e-terroristit-deshmia-e-te-riut-po-ben-xhiron-e-rrjetit-81163" }