Si ta largoni mendjen nga pushimet? Ja disa këshilla praktike

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:46 25-09-2018 Si ta largoni mendjen nga pushimet? Ja disa këshilla praktike

Të gjithë na ka surprizuar shtatori i ngrohtë, madje ka pasur edhe nga ata që pushimet i kanë zgjedhur në këtë muaj.

Por nga ana tjetër shumica prej nesh i është rikthyer rutinës së punës.

Nisur nga kjo sot moderatorët Ermal Peçi dhe Sara Gjordeni mirëpritën në studio psikologen Almeida Xhaferi dhe eksploruesin Gysi Vladi për të mësuar disa këshilla se si të shmangim stresin post-pushime apo teksa udhëtimet e aventurave janë një hap larg.

Psikologia Xhaferi tregoi se ka shumë persona që e vuajnë rikthimin në punë, madje disa e shfaqin që nga mungesa e humorit dhe debatet mes kolegëvë ditët e para.

Si mund të kalojmë sa më shpejt këtë moment?

Cilat janë këshillat e saj të cilat të gjithë duhet ti vëmë në zbatim?

Nga ana tjetër Gysi ka gati disa vende përrallorë në Shqipëri që me siguri do t’ju ndihmojnë të arratiseni

LAJMI NË http://www.intv.al/trokit-mendjen-akoma-tek-pushimet-ja-sugjerimet-per-me-pak-stres-ne-pune-video-72955

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027484893798828
array(1) { ["section"]=> string(67) "si-ta-largoni-mendjen-nga-pushimet-ja-disa-keshilla-praktike-135577" }