“Si të jesh president i suksesshëm”, Barack Obama tregon sekretin vetëm disa orë përpara se të largohet

Publikuar tek: bota, më 08:49 20-01-2017 “Si të jesh president i suksesshëm”, Barack Obama tregon sekretin vetëm disa orë përpara se të largohet

Vetëm disa orë përpara inagurimit të, Donald Trump si presidenti i ri i SHBA-së, presidenti në ikje, Barack Obama ka rrëfyer një sekret. 

Në një intervistë presidenti në ikje i Shtëpisë së Bardhë zbuloi se çfarë duhet të kesh për të qenë president i sukseshëm.

“E para nuk duhet të mërzitesh kur të tjerët të kritikojnë”, dhe “aftësinë për të qëndruar i fortë”, shtoi presidenti.

Gjithashtu Obama u pyet sesi të qenurit president e ka ndryshuar atë, por kësaj pyetje Obama ju përgjigj se të qenurit president nuk e ka ndryshuar në të vërtet atë. “Njerëzit që më njohin e dinë që ai djali që erdhi këtu është i njëjtë me atë djalin që po ikën”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Inagurimi i Trump ngre në protestë gjithë Amerikën, yjet e Hollywood bëhen bashkë me qytetarët
Nga George Washington te Donald Trump: 45 presidentët e SHBA dhe 45 shprehjet për të cilat mbahen mend »
Article Logic
Execution time: 0.01128101348877
array(1) { ["section"]=> string(106) "si-te-jesh-president-i-suksesshem-barack-obama-tregon-sekretin-vetem-disa-ore-perpara-se-te-largohet-66100" }