Si u parashikua vdekja e legjendës Kobi Brajant, ja postimi në ‘Twitter’

Publikuar tek: bota, më 09:03 27-01-2020 Si u parashikua vdekja e legjendës Kobi Brajant, ja postimi në ‘Twitter’

Mbrëmjen e djeshme u nda nga jeta në një aksident ajror legjenda e basketbollit botëror Kobi Brajant.

Ky lajm ka tronditur të gjithë opinionin, duke pasur pafundësisht reagime në rrjetet sociale.

Mirëpo, ajo që po i shokon të gjithë është një postim i i vitit 2012 në ‘Twitter’, i cili parashikoi vdekjen e Brajant.

‘Kobe do të vdes në një përplasje me helikopter’, kishte shkruar personi me emrin ‘Noso’. Ky postim është bërë viral në rrjet, duke krijuar shumë pikëpyetje.

Kujtojmë që gjatë përplasjes së helikopterit, humbi jetën dhe vajza 13-vjeçare e basketbollistit Gianna Maria Onore.

Kobe Bryant, baba i tre vajzave, ishte shpallur 5 herë kampion i NBA me LA Lakers dhe 3 herë lojtari i vitit gjatë karrierës 20 vjeçare.

cxcx.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072200298309326
array(1) { ["section"]=> string(76) "si-u-parashikua-vdekja-e-legjendes-kobi-brajant-ja-postimi-ne-twitter-193251" }