Sinjalistikë e re në Tiranë, ja çfarë semaforësh instalon bashkia

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:19 04-01-2016 Sinjalistikë e re në Tiranë, ja çfarë semaforësh instalon bashkia

“Vit i ri, sinjalistikë e re”, kështu shkruan kryebashkiaku i Tiranës Erion Veliaj, teksa jep lajmin e instalimit të semaforëve të rinj në kryerqytet. Në vend të atyre klasikë, Bashkia e Tiranës instalon semaforët LED.

Semaforët LED janë të përbëra nga llampa më moderne dhe efiçente ndërsa ofrojnë edhe më shumë siguri për lëvizjen e mjeteve apo këmbësorëve pasi janë edhe më të dukshëm. “Bashkia e Tiranës instalon semaforët LED! Shumë lehtësi për këmbësorët, çiklistët dhe shoferët”, thotë Veliaj ndërsa publikon edhe fotot me semaforët e instaluar.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Foto e ditës/ Binjakët me datëlindje të ndryshme
Foto e ditës/ Gjyqtarja Entela Prifti, vilë super, super....luksoze »
Article Logic
Execution time: 0.01126503944397
array(1) { ["section"]=> string(70) "sinjalistike-e-re-ne-tirane-ja-cfare-semaforesh-instalon-bashkia-29086" }