Sipas Berishës, “droni mbi sarajet e Ramës dhe “Brigada e Kuqe” e Tahirit, shpikje për të përhapur panik”

Publikuar tek: politike, më 18:38 15-11-2015 Sipas Berishës, “droni mbi sarajet e Ramës dhe “Brigada e Kuqe” e Tahirit, shpikje për të përhapur panik”

Sipas ish-kryeministrit Sali Berisha, njoftimi se një dron po fluturonte mbi vilën e kryeministrit Edi Rama dhe më pas e-maili kërcënues ndaj ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, jaën vepra të stisura për të përhapur panik.

"Me dronët mbi sarajet e Edi Ramës dhe Allahu ekber me drapër e çekan, qeveria përhap panik!

Të dashur miq, në sfondin e akteve të shëmtuara terroriste në Paris, Edi Rama dhe Sajmir Shullazi përhapin panik me lajme të lidhura direkt me personat e tyre. Kështu, Edi Rama u evokua me urgjencë nga Garda nga sarajet e tij në Surrel, pasi radarët e tij morën helikopterët e Ushtrisë për dronët e nisura nga armiku Ballist Morina. Madje "sugari" i Ramës, njoftoi popullatën se batalioni i Gardës vuri në shënjestren e zjarrit helikopterët e Ushtrisë, duke i dërguar kështu një mesazh të fortë Ballistit në qeli, se po guxove të më nisësh drone mbi saraje unë kam radarë dhe ato do të asgjësohen menjëherë nga Garda.

Të nesërmen e njoftimit për dronët që tmerruan Ramën, Sajmir Shullazi njoftoi mediat se edhe ai është kërcënuar dhe se ka marrë në mesazh kërcënues, por kësaj here jo si kërcenimet e tjera, nga organizatat mafioze me të cilat ndan trofetë e krimit, por nga terrorizmi ndërkombëtar të firmosur nga Brigadat e Kuqe, të cilat kësaj radhe janë edhe me Allahu ekber, pra nga terroristë islamik por me drapër e çekan.

Natyrisht rreziku i akteve të terrorizmit nga ISIS në Shqipëri është real. Por të marrësh helikopterët e Ushtrisë për drone të armik Morinës dhe të shpikësh Brigada të Kuqe me Allahu ekber, do të thotë se ose po vdes nga frika në lëkurën tënde os përhap panik për të mbijetuar pasi ke marrë fund politikisht”, shkruan Berisha.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0087502002716064
array(1) { ["section"]=> string(105) "sipas-berishes-droni-mbi-sarajet-e-rames-dhe-brigada-e-kuqe-e-tahirit-shpikje-per-te-perhapur-panik-25482" }