Siria që nuk e keni parë, club-e nate, opera dhe relaks në pishina ja kontrasti tronditës (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:33 29-10-2015 Siria e Bashar Al Assad-it

Frontline / Insider

Siria është një nga shtetet më të destabilizuara në botë. Qytete të tëra janë rrafshuar nga predhat e bombarduesve rusë e amerikanë ndërsa pallate, rrugë dhe parqe arkeologjike janë shkatërruar nga bombat e militantëve të Shtetit Islamik

Por një video e rrallë e publikuar nga “Frontline” e Insider, tregon Sirinë që nuk e njohim.

Ndërsa të gjithë mendojnë se të gjitha rrugët e Damaskut janë të mbushura me trupa të pajetë dhe rrënoja, këto pamje që duken sikur të jenë në Paris, Londër apo New York, në fakt vijnë pikërisht nga një pjesë e Damaskut, aty ku është ngujuar regjimi i presidentit Bashar Al Assad. Të rinjtë festojnë në klubet e natës, myslimanë, të krishterë dhe hebrenj, të gjithë së bashku jetojnë "në harmoni". Të tjerë zgjedhin plazhin apo të dëgjojnë një simfoni ndërsa lufta është vetëm pak minuta larg.

Videon e plotë mund ta shihni këtu.

syria.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011350870132446
array(1) { ["section"]=> string(99) "siria-qe-nuk-e-keni-pare-club-e-nate-opera-dhe-relaks-ne-pishina-ja-kontrasti-trondites-video-24256" }