Sistemi Shëndetësor/ Rama publikon vlersimin e ‘Lancet’: Shqipëria me 70 pikë, më e larta në rajon

Publikuar tek: aktualitet, më 08:09 27-10-2020 Sistemi Shëndetësor/ Rama publikon vlersimin e ‘Lancet’: Shqipëria me 70 pikë, më e larta në rajon

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme ka publikuar vlerësimin e revistës prestigjoze ‘Lancet’, e cila merret me vlerësimin e sistemit të shëndetësisë.

Përmes një videoje të publikuar në profilin e tij, Rama shpjegon se Shqipëria është vlerësuar me 70 pikë dhe mban pikët më të larta në rajon.

Sipas revistës, Shqipëria është rënditur me 70 pikë, Serbia me 63, Mali i Zi 66 pikë, Maqedonia e Veriut me 61 pikë dhe Bosnjë Hercegovina me 64 pikë.

“MIRËMËNGJES dhe me këtë vlerësim kuptimplotë për punën tonë transformuese për shëndetësinë nga prestigjozja botërore "Lancet", e mirënjohur për nivelin e lartë të kompetencës profesionale mbi sektorin e shëndetësisë, e cila e rendit Shqipërinë me pikët më të larta në rajon dhe në një grup me disa nga vendet lindore të Bashkimit Europian, ju uroj një ditë të mbarë,” shkruan Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tre të rinj përleshen me efektivët e Policisë në Tiranë, njëri bën rezistencë: Veji mor prangat veji, jua q**sha... (VIDEO)
Lajmi i mirë/ Vëllai i Alvin Berishës është gjallë, kthehet sot në Shqipëri (DYSHIMET PËR NËNËN E FËMIJËVE) »
Article Logic
Execution time: 0.011330842971802
array(1) { ["section"]=> string(100) "sistemi-shendetesor-rama-publikon-vlersimin-e-lancet-shqiperia-me-70-pike-me-e-larta-ne-rajon-225309" }