Situata alarmante në Greqi, 8 viktima nga Covid dhe qindra raste të reja gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 18:01 22-09-2020 Situata alarmante në Greqi, 8 viktima nga Covid dhe qindra raste të reja gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Tetë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi në Greqi gjatë ditës së fundit.

Autoritetet greke bëjnë me dije se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 346 raste të reja, prej të cilëve 25 janë identifikuar në pikat doganore.

77 pacientë po prajtohen në intubim, prej të cilëve 21 janë gra, ndërsa të tjerët burra, mosha mesatare e të cilëve është 70 vjeç.

Kujtojmë që deri më tani në 352 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 15,928.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010376930236816
array(1) { ["section"]=> string(111) "situata-alarmante-ne-greqi-8-viktima-nga-covid-dhe-qindra-raste-te-reja-gjate-24-oreve-te-fundit-shifrat-221275" }