Situata alarmante në Kosovë, 11 viktima dhe 205 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 15:14 12-08-2020 Situata alarmante në Kosovë, 11 viktima dhe 205 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit

Situata vijon të jetë alarmante në Kosovë nga pandemia e koronavirusit.

Gjatë 24 orëve të fundit 11 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 365.

Nga 521 perona të testuar si të dyshuar me koronavirusi kanë rezultuar pozitivë 205 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga: komuna Prishtinë 45 raste, komuna Gjilan 20 raste, komuna Ferizaj 17 raste, komuna Mitrovicë 16 raste, komuna Prizren 16 raste, komuna Pejë 12 raste, komuna Podujevë 12 raste, komuna Gjakovë 7 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna Lipjan 6 raste, komuna Viti 6 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Drenas 5 raste, komuna Kaçanik 5 raste, komuna Obiliq 5 raste, komuna Malishevë 4 raste, komuna Rahovec 4 raste, komuna Skenderaj 4 raste, komuna Istog 3 raste, komuna Suharekë 2 raste dhe me nga një rast komunat Deçan, Kamenicë, Klinë dhe Shtërpce.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 365 persona kënë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 10.795.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012200117111206
array(1) { ["section"]=> string(104) "situata-alarmante-ne-kosove-11-viktima-dhe-205-raste-te-reja-me-covid-19-gjate-24-oreve-te-fundit-216906" }