Situata alarmante në Kosovë nga Covid-19, rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 15:01 08-08-2020 Situata alarmante në Kosovë nga Covid-19, rritet numri i viktimave dhe i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT) Foto ilustruese

Situate vijon të jetë e rënduar në Kosovë nga pandemia e kosornavirusit.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 12 persona, duke e çuar kështu numrin e viktimave në 315.

Nga 443 të testuar si të dyshuar me koronavirus, 190 prej tyre kanë rezultuar pozitiv.

Rastet pozitive janë nga:komuna Prishtinë 48raste,komuna Mitrovicë 24 raste, komuna Podujevë 18 raste, komuna Gjakovë 14 raste, komuna Fushë Kosovë 13 raste, komuna Skenderaj 10 raste, komuna Ferizaj 7 raste,komuna Lipjan 7 raste, komuna Pejë 6 raste, komuna Vushtrri 6 raste, komuna Prizren 5 raste, komuna Suharekë 5 raste, komuna Deçan 4 raste, komuna Kaçanik 3 raste, komuna Obiliq 3 raste,komuna Shtime 3 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Zubin Potok 3 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Malishevë 2 raste dhe me nga një rast komunat Gjilan, Han i Elezit, Klinë dhe Rahovec.

Ditën e djeshme u shënuar 3 viktima dhe 181 raste të reja me Covid-19.

Kujtojmë që deri më tani në Kosovë 315 persona e kanë humbur betëjn nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm u të infektuarve ka shkuar në 10.059.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0082018375396729
array(1) { ["section"]=> string(126) "situata-alarmante-ne-kosove-nga-covid-19-rritet-numri-i-viktimave-dhe-i-te-infektuarve-gjate-24-oreve-te-fundit-shifrat-216497" }