Situata dramatike nga tërmetet, Meta thirrje qytetarëve: T'i kthehemi jetës së përditshme

Publikuar tek: aktualitet, më 09:02 23-09-2019 Situata dramatike nga tërmetet, Meta thirrje qytetarëve: T'i kthehemi jetës së përditshme Në foto: Ilir Meta me qenin

Presidenti i Republikë Ilir Meta ka reaguar pas situatave dramatike që kanë ndodhur orët e fundit si pasojë e tërmeteve.

Meta përmes një postimi në Facebook, shfaqet në një foto teksa mban në dorë një qen, ndërsa bën thirrje që qytetarët t'i kthehen jetës së përditshme.

"Mirëmëngjes të dashur miq,

Me rëndësi është t'i kthehemi jetës së përditshme dhe qetësisë në familjet tona!

Ju uroj një javë të mbarë!", shkruan Meta.

Kujtojmë se pak javë më parë kreu i shtetit paralajmëroi një situatë me tërmete në vend, duke iu referuar sizmiologut grek Akis Tselentis, sipas të cilit pasojat do të ishin të mëdha.

Për këtë Meta i dërgoi atëherë një letër kryeministrit Edi Rama, zv/kryeministrit Erion Braçe dhe ministres së mbrojtjes Olta Xhaçka, ku informoi lidhur me alarmin e ngritur.

 

JAJJAAJA.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024664163589478
array(1) { ["section"]=> string(94) "situata-dramatike-nga-termetet-meta-thirrje-qytetareve-t-i-kthehemi-jetes-se-perditshme-179454" }