Situata e Covid-19 në Kosovë, ka ulje të numrit të viktimave dhe rasteve pozitive në 24 orë (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 15:31 04-12-2020 Situata e Covid-19 në Kosovë, ka ulje të numrit të viktimave dhe rasteve pozitive në 24 orë (BILANCI) Foto arkive

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë me dije shifrat e fundit në 24 orë përsa i përket situatës së koronavirusit.

Në 24 orë janë kryer 1530 testime nga të cilat 478 raste kanë rezultuar pozitive, ndryshe nga dje që u raportuan 627.

Pavarësisht përpjekjes së mjekëve kanë humbur jetën 11 qytetarë, një numër i ulët ky krahasur me 22 që vdiqën dje.

Numri total i rasteve pozitive është 41.777 raste nga 149.743 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.073 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 690 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 27.143 raste, kurse numri i rasteve aktive është 13.561.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vdiq gjatë marrëdhënieve seksuale me 21-vjeçaren në hotel, zbulohet se 61-vjeçari ishte zyrtar i MPB-së
»
Article Logic
Execution time: 0.0098659992218018
array(1) { ["section"]=> string(105) "situata-e-covid-19-ne-kosove-ka-ulje-te-numrit-te-viktimave-dhe-rasteve-pozitive-ne-24-ore-bilanci-230171" }