Situata e ‘nxehtë’ për Zgjedhoren, Vasili e Bylykbashi largohen nga selia e PD, në zyrën e Bashës mbërrin Kryemadhi

Publikuar tek: politike, më 13:11 03-06-2020 Situata e ‘nxehtë’ për Zgjedhoren, Vasili e Bylykbashi largohen nga selia e PD, në zyrën e Bashës mbërrin Kryemadhi Basha, Kryemadhi

Mbledhja e Këshillit Politik në rezidencën e Yuri Kim është ndërprerë për të rifilluar pak më vonë, por nga ana tjetër kanë nisur takimet mes opozitës.

Përfaqësuesit e opozitës, Oerd Bylykbashi dhe Petrit Vasili sapo kanë përfunduar takimin me kreun demokrat Lulzim Basha në selinë e PD, që e nisën direkt pas ndërprerjes së mbledhjes në rezidencën e SHBA.

Menjëherë pas tyre në takim me Bashën ka shkuar kryetarja e LSI Monika Kryemadhi, dhe në fokus të diskutimeve është Reforma Zgjedhore.

Kujtojmë se Bylykbashi dhe Vasili shkuan te Basha pasi u ndërpre mbledhja e Këshillit Politik për të rifilluar pak më vonë.

LEXO EDHE: https://www.newsbomb.al/zgjedhorja-keshilli-politik-mberrin-ne-rezidencen-e-kim-pritet-tym-i-bardhe-detaje-ne-takim-edhe-ambasadoret-soreca-dhe-norman-208883

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098450183868408
array(1) { ["section"]=> string(118) "situata-e-nxehte-per-zgjedhoren-vasili-e-bylykbashi-largohen-nga-selia-e-pd-ne-zyren-e-bashes-mberrin-kryemadhi-208905" }