Situata e pandemisë, Vasili: Po çjerrin fytin e popullit, nuk e kanë fajin ata, por shëndetësia e PPP

Publikuar tek: politike, më 12:28 15-08-2020 Situata e pandemisë, Vasili: Po çjerrin fytin e popullit, nuk e kanë fajin ata, por shëndetësia e PPP

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili,  thotë se nuk është faji i popullit për situatën e krijuar nga pandemia, por shëndetësia e PPP.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Vasili shkruan se një lakuni qeveritarësh po çjerrin fytin dhe i janë vërsulur popullit, ndërkohë që janë vetë fajtorë.

“Nen regjine e neveritshme propagandistike te qeverise, me te gjithe laperdharet ne kuvend e ngado te bere se bashku, i jane versulur popullit, qe eshte gjetur sipas tyre fajtor per pandemine. Shendetesia e Edi Rames nga PPP e Koncesionet e deri tek ushqimet me litar neper spitale nuk kane asnje pergjegjesi e faj sepse fajtor na qenka populli per pandemine,” shkruan Vasili ndër të tjera.

Postimi i plotë:

Fajin nuk e ka populli per Pandemine, por shendetesia e PPP-ve dhe ushqimeve me litar!

Nje lukuni qeveritaresh, por edhe profesionistesh te akaparuar po çjerrin fytin dhe i jane versulur popullit, qe sipas tyre qenka fajtor per pandemine.

Nen regjine e neveritshme propagandistike te qeverise, me te gjithe laperdharet ne kuvend e ngado te bere se bashku, i jane versulur popullit, qe eshte gjetur sipas tyre fajtor per pandemine.

Shendetesia e Edi Rames nga PPP e Koncesionet e deri tek ushqimet me litar neper spitale nuk kane asnje pergjegjesi e faj sepse fajtor na qenka populli per pandemine.

Dy muaj e ca me pare kur Edi Rama shpalli se nuk do fliste per pandemine se me e keqja sipas tij kish kaluar, e lëvdoi dhe falenderoi me ze te larte dhe pa fund popullin, ndersa sot kur ç'organizimi ekstrem i qeverise ka renduar situaten fajin na e paska populli.

Mjerim i madh kur keto gëbelsizma bajate te nje qeverie te paafte vihen ne goje edhe te ca njerezve te mjeksise.

Per keta te fundit kam uruar dhe uroj qe keto budalleqe, qe thone te vijne vetem nga dijet superficiale, nga mosnjohja e epidemiologjise apo nga ndonje interes i vogel vetjak per te ruajtur ndonje vend pune per vete a familjen, apo per ndonje perfitim vetjak sepse nese do ti besonin vertet do te ishte vertet nje dite e peshtire ne jeten e tyre sepse te besh popullin fajtor eshte thjesht injorance e ligë.

Sa per popullin dhe sistemin shendetesor edhe nje kujtese.

Eshte ky popull qe bashke me shendetesine kane kaluar vetem ne 30 vitet e fundit shperthime epidemike, epidemi e pandemi duke fillluar nga kolera,poliomieliti,fruthi, sars,gripin e shpendeve, gripin e derrit,lopen e cmendur etj.

Ka qene ky sistem shendetesor qe ka arritur nivele vaksinimi shume te larta te nivelit boteror ne bashkepunim me te njejtin popull dhe duke kaluar shume vende teper te zhvilluara europiane dhe me gjere.

Ka qene ky po i njejti popull qe se bashku me shendetesine ulen ne nje shifrore vdekshmerine foshnjore dhe amtare si treguesë fondamentalë te sistemit shendetesor.

Populli bashkepunon dhe i pergjigjet shkelqyeshem mesazheve te qarta, te konsoliduara dhe profesionale.

Por populli nuk mund te pranoje qe ta perdorin, ti shesin suksese qe nuk ekzistojne sic beri Edi Rama ne rastin e pandemise dhe me pas ti faturojne deshtimet qeveritare.

Populli eshte atje ku ka qene dhe pervecse duhet falenderuar nuk mund te fajesohet kurre.

Por qeveria qe katandisi shendetesine nga koncesionet tek ushqimet me litar neper spitale eshte ajo problemi shkaku dhe pasoja ndaj eshte edhe fajtorja e vetme,por edhe e pabesa e madhe kunder popullit te vet.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094518661499023
array(1) { ["section"]=> string(104) "situata-e-pandemise-vasili-po-cjerrin-fytin-e-popullit-nuk-e-kane-fajin-ata-por-shendetesia-e-ppp-217206" }