Situata e përmbytjeve, Shkumbini del nga shtrati, rrezikohen disa banesa

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 01-12-2017 Situata e përmbytjeve, Shkumbini del nga shtrati, rrezikohen disa banesa

Situatë e vështirë nga përmbytjet paraqitet edhe në qarkun e Elbasanit.

Shirat e rrëmbyeshëm që kanë përfshirë vendin që nga dita e djeshme kanë bërë që lumi Shkumbin të dalë nga shtrati në disa zona dhe si pasojë rrezikohen banesat pranë lumit.

Situatë kritike ka krijuar edhe lumi në Bishqem dhe Pajovë.

Prefekti i Elbasanit, Maksim Malaj ka vizituar nga afër këtë zonë problematike, ku ka kërkuar të merren masa dhe të evakuohen banorët në raste rreziku. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021544933319092
array(1) { ["section"]=> string(77) "situata-e-permbytjeve-shkumbini-del-nga-shtrati-rrezikohen-disa-banesa-101508" }