Situata në Mali, Franca dërgon forcat elite “GIGN” (Foto)

Publikuar tek: bota, më 15:43 20-11-2015 Situata në Mali, Franca dërgon forcat elite “GIGN” (Foto) Forcat Elite Franceze \"GIGN\"

Twitter

Një ekip prej 10 personash nga Forcat Elite franceze “GIGN” është nisur në shtetin e Afrikës Perëndimore, Mali, për të ndihmuar në situatën e pengmarrjes në qytetin e Bamakos.

Ekipi elitë i Xhandarmërisë kombëtare franceze i njohur si “GIGN” është i trajnuar për të ndërhyrë në situata pengmarrje dhe kundër-terrorizmi. Një grup personash të armatosur morën peng gjatë ditës së sotme 140 klientë dhe 30 punëtorët e një hoteli në Mali, ndërsa sipas raportimeve të fundit, ata kanë liruar 80 pengje, të cilët i përkisnin besimit mysliman. Tre persona raportohen të vdekur dhe rreth 10 të plagosur.

gignn.jpg

gign23.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01758599281311
array(1) { ["section"]=> string(58) "situata-ne-mali-franca-dergon-forcat-elite-gign-foto-25900" }