Situata nga pandemia e COVID, Kosova MBYLL shkollat

Publikuar tek: rajon, më 13:24 02-12-2020 Situata nga pandemia e COVID, Kosova MBYLL shkollat Foto ilustruese

Kosova ka njoftuar mbylljen e shkollave, si masë për të parandalur përhapjen e koronavirusit.

Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka bërë me dije se nga ga data 18 dhjetor deri më 18 janar shkollat do të qëndrojnë të mbyllura dhe mësimi do të zhvillohet online.

“Gjendja është mjaft serioze, por nën kontroll. Institucionet përkatëse janë duke e bërë punën e tyre. Ky gjysmëvjetor shkollor do të përfundojë më 18 dhjetor dhe i lus shkollat dhe komunat t’i mbyllin tashmë punët sa i përket këtij gjysmëvjetori të vitit shkollor. Shkollat do hapen me 18 janar, një muaj do të jetë pushim dimëror. Po punojmë në disa fronte, kemi kapacitetet dhe nuk kemi probleme për furnizim me të gjitha barnat”, është shprehru Hoti.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « TËRMET në Greqi, ja sa ishte magnituda që shkaktoi lëkundje të forta në Athinë
»
Article Logic
Execution time: 0.010540962219238
array(1) { ["section"]=> string(57) "situata-nga-pandemia-e-covid-kosova-mbyll-shkollat-229900" }