Situata politike/ Rama takim në një lokal në Tiranë me 13 deputetë të veriut

Publikuar tek: politike, më 23:53 19-03-2015 Situata politike/ Rama takim në një lokal në Tiranë me 13 deputetë të veriut

Kryeministri Edi Rama ka thërritur në një takim informal 13 deputetë të PS, në një prej lokaleve të Tiranës. Bëhet fjalë për 13 deputetë të kësaj force politike nga qarqet veriore të vendit.

Mësohet se takimi ka nisur që prej orës 20:00 të mbrëmjes dhe është duke vazhduar ende.

Ndonëse nuk dihet zyrtarisht aryseja e këtij takimi, ai zhvillohet një kohë kur tensioni brenda kësaj force politike dhe maxhorancës është i lartë, pas akuzave të bëra nda ish-deputeti shkodran i PS-së Tom Doshi ndaj aleatit të LSI-së Ilir Meta.

Gjithashtu, Rama ka zhvilluar sot pasdite një mbledhje me asamblenë e PS së Tiranës, ku edhe janë propozuar nga baza emrat për kandidatë të bashkisë së Tiranës në zgjedhjet lokale të 21 qershorit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.20289397239685
array(1) { ["section"]=> string(80) "situata-politike-rama-takim-ne-nje-lokal-ne-tirane-me-13-deputete-te-veriut-6408" }