Situata politike, Schutz: Partitë politike kanë përgjegjësi për të qendruar besnikë te votuesit e tyre

Publikuar tek: aktualitet, më 10:26 22-05-2019 Situata politike, Schutz: Partitë politike kanë përgjegjësi për të qendruar besnikë te votuesit e tyre

Ambasadorja e Gjermanisë në Shqipëri Susanne Schütz ishte e pranishme në konferencën për sigurisë në rajonin e Ballkanit.

Referuar situatës politike, Schütz u shpreh se partitë politike kanë përgjegjësi për të punuar në interes të vendit dhe për të qëndruar besnikë te votuesit e tyre.

Gjithashtu në fjalën e saj, Schutz tha se vendi ynë ka bërë shumë përparim në reformat e saj.

'Aktorët kërcënues në këtë rajon janë të nënvizuara në axhendën tonë, ekspertët dhe analistët do të flasin për këtë temë ditën e sotme. Shqipëria është kandidate për në BE, aspirante. KE do të prezantojë raportin për progresin e Shqipërisë dhe për të bërë publike reformat.

Parlamenti gjerman do të marrin vendimin e tyre për Shqipërinë për hapat e mëtejshëm. Jam e bindur se Shqipëria ka bërë hapa të rëndësishëm në këtë drejtim., deklaroi Susanne Schütz.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025470972061157
array(1) { ["section"]=> string(107) "situata-politike-schutz-partite-politike-kane-pergjegjesi-per-te-qendruar-besnike-te-votuesit-e-tyre-165241" }