Situata rrënqethëse, 1000 ditë luftë civile në Jemen (PAMJE TË RËNDA)

Publikuar tek: bota, më 13:08 22-12-2017 Situata rrënqethëse, 1000 ditë luftë civile në Jemen (PAMJE TË RËNDA)

Këto janë pamjet rrënqethëse të luftës në Jemen.

Ndërkohë që rreth 1000 njerëz janë prekur nga epidemia e koleres të tjerë luftojnë me urinë për të mbijetuar.

Rikujtojmë që, që nga viti 2015, Arabia Saudite ka udhëhequr një koalicion ushtarak që ndërhyn, sidomos nëpërmjet ajrit, kundër rebelëve Houthit në Jemen, duke bllokuar hyrjet dhe daljet e mallrave e duke lënë kështu vetëm hyrjen në vend të dërgesave humanitare.

j.jpg

j1.jpg

j2.jpg

j3.jpg

j4.jpg

j6.jpg

j7.jpg

j8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Alarmi, ngrohja globale rrit fluksin e refugjatëve në Europë
Ndryshon pasaporta britanike pas daljes nga BE, ka teknologji anti-mashtrim »
Article Logic
Execution time: 0.011411905288696
array(1) { ["section"]=> string(73) "situata-rrenqethese-1000-dite-lufte-civile-ne-jemen-pamje-te-renda-104004" }