Situatë alarmante në Bruksel, evakuohet stacioni i metrosë nga gjetja e një pakoje të dyshimtë

Publikuar tek: bota, më 10:24 16-08-2016 Situatë alarmante në Bruksel, evakuohet stacioni i metrosë nga gjetja e një pakoje të dyshimtë

Stacioni kryeqytetas i metrosë Simonis në Bruksel është evakuuar nga policia pas gjetjes së një pako të dyshimtë. Këtë e konfirmoi një zëdhënës policie.

Ndërsa alarmin e kanë përhapur dhe mediat belge.  Forcat e sigurisë kanë evakuuar menjëherë stacionin e metrosë.

Mediat vendase raportojnë se është ndaluar qarkullimi i trenave dhe autobuzëve. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.05178689956665
array(1) { ["section"]=> string(99) "situate-alarmante-ne-bruksel-evakuohet-stacioni-i-metrose-nga-gjetja-e-nje-pakoje-te-dyshimte-49871" }