Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 35 viktima dhe 387 raste të reja me Covid-19 (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 18:40 23-11-2020 Situatë alarmante në Maqedoninë e Veriut, 35 viktima dhe 387 raste të reja me Covid-19 (SHIFRAT) Foto-Ilustruese

Vijon numri i lartë i viktimave për shkak të Covid-19 në Maqedoninë e Veriut.  

Në 24 orët e fundit, Ministria e Shëndetësisë në njoftimin e saj lajmëroi se ka në humbur jetën 35 persona, teksa rastet e reja janë 387.

Numri i ulët i të prekurve të rinj lidhet dhe me ato të testimeve, vetëm 1176. 

Po ashtu janë shëruar edhe 528 persona.  

Qytetet më të prekura mbeten Shkupi me 174 raste dhe Gostivari me 56 infeksione ditore.

 
 
 
 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shifrat e fundit në Greqi/ Qindra pacientë të intubuar, mijëra infektime të reja, humbin jetën 84 qytetarë
»
Article Logic
Execution time: 0.012420177459717
array(1) { ["section"]=> string(100) "situate-alarmante-ne-maqedonine-e-veriut-35-viktima-dhe-387-raste-te-reja-me-covid-19-shifrat-228849" }