Situatë e rënduar edhe në Malin e Zi, 7 vikima dhe 275 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 23:35 31-10-2020 Situatë e rënduar edhe në Malin e Zi, 7 vikima dhe 275 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit Ilustruese

Situatë e rënduar paraqitet edhe në Malin e Zi, pasi në 24 orët e fundit u regjistruan 275 raste të reja me COVID-19, ndërsa 7 persona humbën jetën.

Ndërkohë numri i të shëruarve në 24 orët e fundit është 142, ndërsa që nga fillimi i pandemisë në Malin e Zi janë regjistruar 3957 raste dhe 301 viktima.

Por si është situata në rajon? Në Shqipëri sot u shënuan 241 raste dhe 7 viktima. Në Kosovë 514 raste të reja me Covid-19 dhe 3 viktima, ndërsa në Maqedoni 5 viktima dhe 934 raste të reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksidentohet rëndë shqiptari në Itali, transportohet me helikopter në spital
Kaq pak? Ka pasuri më shumë se 900 milionë dollarë, por ja sa para’ mban në xhep politikani shqiptar »
Article Logic
Execution time: 0.011232137680054
array(1) { ["section"]=> string(103) "situate-e-renduar-edhe-ne-malin-e-zi-7-vikima-dhe-275-raste-te-reja-me-covid-ne-24-oret-e-fundit-225974" }