Situatë kaotike në Kuvend, miratohet me 74 vota aeroporti i Vlorës

Publikuar tek: politike, më 13:48 01-02-2018 Situatë kaotike në Kuvend, miratohet me 74 vota aeroporti i Vlorës

Situatë kaotike në Kuvend ku foltorja vazhdon të jetë e bllokuar nga deputetët e opozitës të cilët brohorasin dhe u bien tavolinave me dorë.

E megjithatë në këtë klimë është arritur të miratohet projektligji i rëndësishëm për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës me 74 pro, asnjë kundër, asnjë abstenim.

Nga ana tjetër, ligji për arsimin parauniversitar nuk ka mundur të miratohet. 

salian3.png

nnn.png

https://www.facebook.com/partiademokratike/videos/10156006397204909/

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011143922805786
array(1) { ["section"]=> string(72) "situate-kaotike-ne-kuvend-miratohet-me-74-vota-aeroporti-i-vlores-108726" }