Situatë kaotike në Maqedoninë e Veriut, mijëra të prekur dhe 28 viktima në 24 orët e fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 23:38 27-11-2020 Situatë kaotike në Maqedoninë e Veriut, mijëra të prekur dhe 28 viktima në 24 orët e fundit (SHIFRAT) Spital Covid

Maqedonia e Veriut vijon të mbetet një nga vendet më të goditura nga Covid-19 në rajon.  

Sipas asaj që raportojnë autoritetet shëndetësore atje, në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë kryer 3.084 teste për koronavirus dhe prej tyre 1.093 kanë rezultaur pozitivë.

Po ashtu në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 28 pacientë, ndërsa janë shëruar 819 persona.

Që nga fillimi i pandemisë, në Maqedoninë e Veriut kanë humbur betejën me Covid-19, 1658 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjergj Kastriot Skënderbeu ‘mbërrin’ edhe në Prizren, shtatorja i Heroit Kombëtar vendoset në qytetin e Kosovës (FOTO)
»
Article Logic
Execution time: 0.012441158294678
array(1) { ["section"]=> string(105) "situate-kaotike-ne-maqedonine-e-veriut-mijera-te-prekur-dhe-28-viktima-ne-24-oret-e-fundit-shifrat-229392" }