Situatë kotike në Kuvend, rrëzohet lista për kandidatët e KLP dhe KLGJ

Publikuar tek: politike, më 14:03 01-02-2018 Situatë kotike në Kuvend, rrëzohet lista për kandidatët e KLP dhe KLGJ

Në një situatë kaotike, ku opozita bllokoi foltoren që në nisje të seancës është rrëzuar lista e kandidatëve për anëtar të KLP dhe KLGJ.

Kalimi i kandidatëve kërkonte 2/3 e votave, pra jo më pak se 93 vota pro. Të dy listat morën nga 73 vota, një abstenim dhe asnjë kundër.

Në këto kushte, lista rrëzohet për herë të dytë dhe procedura përsëritet në nënkomision.

 

Lista me emrat kandidatë në KLGJ

Fatos Lazimi, në radhët e avokatisë

Fatmira Luli, në radhët e avokatisë

Maksim Qoku- në radhët e pedagogëve

Mirela Bogdani, në radhët e pedagogëve

Laureta Llagami, shoqëria civile

 

Lista me emrat kandidatë në KLP

Gëzim Allaraj, në radhët e avokatisë

Floreta Gjini, në radhët e avokatisë

Enjeta Sema, në radhët e pedagogëve

Gent Ibrahimi, në radhët e pedagogëve

Andi Murataj, Shoqëria civile

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088980197906494
array(1) { ["section"]=> string(76) "situate-kotike-ne-kuvend-rrezohet-lista-per-kandidatet-e-klp-dhe-klgj-108728" }