Situatë paniku në vend nga COVID, ambasadori i BE Luigi Soreca thirrje qytetarëve: Mbani distancën

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 03-07-2020 Situatë paniku në vend nga COVID, ambasadori i BE Luigi Soreca thirrje qytetarëve: Mbani distancën Soreca

Ditën e sotme u raportuan 3 viktima dhe 90 të infektuar vetëm gjatë 24 orëve të fundit.

E gjithë kjo, ka krijuar një situatë paniku dhe alarmi në vend teksa ka reaguar edhe ambasadori i BE Luigi Soreca i cili bën thirrje për distancim fizik.

“Të gjithë duhet të jemi të vetëdijshëm se lufta kundër  COVID 19 nuk ka mbaruar!

Mbajtja e distancës sociale në vendet publike eliminon në mënyrë të konsiderueshme përhapjen e  Covid19!

Kontriboni në sigurinë kolektive”, bën thirrje Soreca në Twitter.

LEXO EDHE REKORD I ZI/ 3 të vdekur dhe 90 raste të reja me COVID në 24 orët e fundit, situatë e rënduar te Infektivi

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099492073059082
array(1) { ["section"]=> string(103) "situate-paniku-ne-vend-nga-covid-ambasadori-i-be-luigi-soreca-thirrje-qytetareve-mbani-distancen-212680" }