Skandal / Ambasada angleze refuzon të pajisë me viza ekipin e Skënderbeut

Publikuar tek: aktualitet, më 17:38 16-07-2015 Skandal / Ambasada angleze refuzon të pajisë me viza ekipin e Skënderbeut

Ekipi i Skënderbeut po përballet me vështirësinë e pajisjes me viza për të udhëtuar drejt Irlandës së Veriut, ku do të ndeshet me ekipin e Krusaders për turin e dytë të Ligës së Kampionëve.

Shkak është bërë dërgesa, për pajisje me viza, e pasaportave të ekipit korçar në Poloni nga Ambasada Angleze në Tiranë.

Më parë ekipi i Skënderbeut i kishte ndjekur rregullisht të gjitha procedurat për tu pajisur me viza nga Ambasada Angleze në Greqi, por ajo ka rrefuzuar t’i japë viza pa dhënë asnjë arsye. Tashmë ekipit i duhet të presë procedurat e gjata të pajisjes me viza në Poloni dhe kthimin e pasaportave.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada e Gjermanisë promovon veriun e Shqipërisë: Pamje që të lënë pa frymë
Ja çfarë dimë deri tani për Plutonin (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.013041019439697
array(1) { ["section"]=> string(77) "skandal-ambasada-angleze-refuzon-te-pajise-me-viza-ekipin-e-skenderbeut-16350" }