Skandal i peshëngritjes / Presidenti mbyll trajnerin në dhomë për t'i zënë vendin në ceremoninë hapëse

Publikuar tek: sport, më 20:46 05-08-2016 Skandal i peshëngritjes / Presidenti mbyll trajnerin në dhomë për t'i zënë vendin në ceremoninë hapëse

Një rast i paprecedentë ka ndodhur ditën e sotme në Brazil, aty ku skuadra Olimpike Shqiptare do të prezantohet për Lojërat Olimpike.

 Burime për newsport.al bëjnë me dije që trajnerit të Briken Calës i është thënë që të rrijë në dhomën e tij në ceremoninë hapëse pasi do të jetë presidenti Elez Gjoza që do të dalë në parakalim. Aq është dashur dhe menjëherë kanë nisur debatet e ashpra. Deri në këto momente skuadra Olimpike Shqiptare nuk ka dalë akoma në parakalim, pasi ceremonia pritet të startojë në orën 1:00 të mëngjesit.

Pas skandalit me peshëngritësin Çalja, i cili akuzoi për mos mbështetje financiare, ka ardhur edhe skandali i radhës, kësaj radhe ndërmjet trajnerit të peshëngritësit dhe presidentit Elez Gjoza.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon Viron Bezhani për akuzat e peshëngritësit, si është e vërteta
Atleti grek kapet me doping, përjashtohet nga Fshati Olimpik »
Article Logic
Execution time: 0.0092020034790039
array(1) { ["section"]=> string(106) "skandal-i-peshengritjes-presidenti-mbyll-trajnerin-ne-dhome-per-t-i-zene-vendin-ne-ceremonine-hapese-48902" }