Skandal! Ja si shiten monedhat antike shqiptare në internet (Foto)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:29 23-08-2017 Skandal! Ja si shiten monedhat antike shqiptare në internet (Foto)

Një rast flagrant i tregtimit të sendeve antike është pikasur sot në rrjetet sociale në Facebook, ku një person ka nxjerrë në shitje disa monedha antike.

Personi në fjalë, siç mund të shihet edhe në fotot e postuara më poshtë, ka nxjerrë në grupin “merr-jep” në Facebook disa monedha antike të cilave nuk ia di vlerën monetare dhe pyet sa mund t’i shesë.

Ofertat i vijnë menjëherë.

wwwcwww.jpg

Është e paqartë se çfarë periudhe i përkasin monedhat dhe ku janë gjetur, por ky rast flagrant tregon edhe një herë atë çka ndodh në Shqipëri ndër vite me trashëgiminë arkeologjike.

sdgwer5hy3e45hy4hj.jpg

sfgwegherth5h.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010210037231445
array(1) { ["section"]=> string(69) "skandal-ja-si-shiten-monedhat-antike-shqiptare-ne-internet-foto-89988" }