SKANDAL me listën e votave: Deputetë të PS i bëjnë me PD, falsifikime dhe çudira që habisin të madh e të vogël

Publikuar tek: politike, më 16:13 18-12-2017 SKANDAL me listën e votave: Deputetë të PS i bëjnë me PD, falsifikime dhe çudira që habisin të madh e të vogël

Kryeprokuroja e re e përkohshme, Arta Marku u votua ditën e sotme me 69 vota në parlament.

Deputetët e Partisë Demokratike Genc Pollo dhe Jorida Tabaku kanë denoncuar një akt shumë të rëndë që ka ndodhur sot në seancën e parlamentit gjatë votimit për kryeprokuroren e re të përkohshme.

Në një dokument të bërë publik deputetët tregojnë se si në listën e votimit, administrata e Kuvendit ka ngatërruar emrat dhe pozicionet e deputetëve.

Sipas këtij dokumenti Endrit Brahimllari është deputet i PS, gjithashtu po sipas këtij dokumenti me  PS janë edhe Genc Pollo me Xhemal Qefalinë, të cilit i është ngatërruar edhe emri.

Sakaq sipas këtij dokumenti Genc Pollo figuron si deputet i PS dhe ka votuar pro kryeprokurores së re, ndërkohë për këtë që ka ndodhur deputetët e PD akuzojnë Taulant Ballën për votim fshehurazi në emër të deputetëve demokrat.

Gafat janë të shumta dhe ministri i Jashtëm Ditmir Bushati bëhet deputet i PDIU dhe Reme Lala kalon me PS.

Më poshtë denoncimet e deputetëve dhe dokumentat: 

Screenshot_9.jpg

Screenshot_8.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0119948387146
array(1) { ["section"]=> string(115) "skandal-me-listen-e-votave-deputete-te-ps-i-bejne-me-pd-falsifikime-dhe-cudira-qe-habisin-te-madh-e-te-vogel-103529" }