Skandal me urdhërin e pezullimit të lejeve vjetore, shkresa që mban firmën e ministres teknike të Financave

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:41 31-05-2017 Skandal me urdhërin e pezullimit të lejeve vjetore, shkresa që mban firmën e ministres teknike të Financave

Ministrja e Financave ka nxjerrë dje urdhërin sipas së cilit, nëpunësit, funksionarët dhe punonjësit e ministrisë si dhe të instuticioneve të varësisë që përfitojnë pushime vjetore të paguara, për sigurimin e vijueshmërisë së punës, u ndërpritet leja vjetore për periudhën 25 maj 2017 deri me 30  qershor 2017, që përkon me periudhën e fushatës zgjedhore.

Sipas këtij urdhëri të publikuar nga Scan, të gjithë punonjësit që janë duke kryer lejet vjetore, do të njoftohen për paraqitjen në detyrë dhe për mbushjen e lejes vjetore pas datës 1 korrik 2017.

Por nëse shikoni me vëmendje urdhërin që mban firmën e ministres teknike Helga Vukaj, do të vëreni se është një gafë fund e krye.

Shkresa është e Ministrisë së Finacave  ndërkohë  që pak më poshtë shkruhet Ministria e Drejtësisë. Së dyti, shkresa thotë se ndërpritet leja që nis nga data 25 maj 2017 ndërkohë që dje ishte data 30 maj, pra 5 ditë më pas. Ç'do bëhet me ata që tashmë e kanë marrë lejen prej 5 ditësh?!!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Skandali me fabrikën në Marikaj, të gjithë banorët dje në protestë (FOTO)
Studentja e juridikut kërkon burrë të virgjër, arsyeja është e fortë »
Article Logic
Execution time: 0.013180017471313
array(1) { ["section"]=> string(112) "skandal-me-urdherin-e-pezullimit-te-lejeve-vjetore-shkresa-qe-mban-firmen-e-ministres-teknike-te-financave-80614" }