SKANDAL në basketbollin shqiptar, lojtari i Tiranës dhunon ashpër arbitrin gjatë ndeshjes (VIDEO)

Publikuar tek: sport, më 22:45 23-11-2019 SKANDAL në basketbollin shqiptar, lojtari i Tiranës dhunon ashpër arbitrin gjatë ndeshjes (VIDEO) Basketbollisti i Tiranes, Daliu, gjate sherrit me albitrin

Ditën e sotme në sfidën e basketbollit për meshkuj Teuta-Tirana ka patur një incident të rëndë midis basketbollistit të Tiranës, Daliu dhe një prej arbitrave.

Gjatë zhvillimit të ndeshjes Daliu i afrohet gjyqtarit anësor duke u konfliktuar me fjalë dhe më pas ka ushtruar dhunë fizike ndaj tij. Është dashur ndërhyrja e basketbollistëve të tjerë për të shuar sherrin midis tyre.

Pas sherrit sfida vazhdoi normalisht, ku Teuta triumfoi ndaj bardhebluve me rezultatin 90-75.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031148195266724
array(1) { ["section"]=> string(101) "skandal-ne-basketbollin-shqiptar-lojtari-i-tiranes-dhunon-ashper-arbitrin-gjate-ndeshjes-video-186968" }