Skandal në gjendjen civile, 15 vjeçarin e bëjnë vajzë. Mjeku specialist: Eshtë djalë

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:28 28-03-2017 Skandal në gjendjen civile, 15 vjeçarin e bëjnë vajzë. Mjeku specialist: Eshtë djalë

Emisioni investigative “Fiks Fare” denoncoi dje veprimet e zyrës së gjendjes civile të Vlorës, të cilët kanë hedhur gabim në sistem gjeneralitetet e një 15 vjeçari, duke e khyer nga djalë në vajzë.

Problemin e ngriti mamaja e djalin, Vjollca Kanaj, e cila tregoi gabimin që i është bërë në çertifikatën personale të të birit nga Zyrën e Gjendjes Civile të Vlorës, të cilët e kanë shënuar me emër femre, nga Luçjano në Luçjana.

Duket e çuditshme të ketë ndodhur një gjë e tillë por në Gjendjen Civile nr.5 të Vlorës, punonjësja tha se është bërë një gabim njerëzor kur është hedhur emri në sistem por ajo nuk mund ta rregulloj këtë gjë dhe na drejton për Arkivën e Gjendjeve Civile të Qarkut.

Pavarësisht se gëzimi i familjarëve ishte i madh se fëmija doli i seksit mashkull, emrin në çertifikatë nuk  e ndryshon dot.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrëfimi prekës i 'DJ' në Tiranë për dy vëllezërit e pastrehë dhe mesazhi i fortë që jep
Ndeshja Shqipëri – Bosnje nisi e mbaroi me stadiumin bosh »
Article Logic
Execution time: 0.011561870574951
array(1) { ["section"]=> string(87) "skandal-ne-gjendjen-civile-15-vjecarin-e-bejne-vajze-mjeku-specialist-eshte-djale-73336" }