SKANDAL në KUVENDIN E PD/ Pedagogu kandidat merr fjalën dhe bën ‘për një lekë’ demokratët, i heqin MENJËHERË AUDION

Publikuar tek: politike, më 15:03 15-12-2018 SKANDAL në KUVENDIN E PD/ Pedagogu kandidat merr fjalën dhe bën ‘për një lekë’ demokratët, i heqin MENJËHERË AUDION

Një skandal po ndodh tani në Këshillin Kombëtar ku pedagogu Rezart Prifti, njëherazi kandidat në Këshillin Kombëtar të kësaj partie, ka marrë fjalën.

Mirëpo, ai e ka nisur fjalimin me një mori kritikash ndaj të djathtëve.

“Besoj në taksa të ulëta, besoj të qytetaria. Jam këtu sepse besoj se duhet t’i veshim rrobat atdheut se është lakuriq. E treta dëgjuam këtu lloj lloj fjalimesh të përgatitura, për hënën, jo për njerëzit në shesh në rrethe, janë fjalë shumë të drunjta që nuk shkojnë në veshin jo më shpirtin e njeriut”, tha Prifti por vetëm kaq mundi të thotë pasi PD i hoqi audion dhe asgjë më nuk u dëgjua.

Ndonëse mundohet të tregojë të kundërtën, PD vërtetoi edhe njëherë me këtë gjest se nuk është e hapur ndaj kritikave.

JA MOMENTI VIDEO: 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0067620277404785
array(1) { ["section"]=> string(118) "skandal-ne-kuvendin-e-pd-pedagogu-kandidat-merr-fjalen-dhe-ben-per-nje-leke-demokratet-i-heqin-menjehere-audion-145255" }