Skandal në RTSH, drejtori i Orkestrës Sokol Tito godet në kokë orkestrantin

Publikuar tek: aktualitet, më 17:57 02-01-2018 Skandal në RTSH, drejtori i Orkestrës Sokol Tito godet në kokë orkestrantin

Një ngjarje e pazakontë mësohet të ketë ndodhur në ambientet e RTSH-së mes Sokol Titos, Drejtorit të Orkestrës në RTSH, dhe orkestrantit Briken Burgija.

Drejtori i Orkestrës ka ushtruar dhunë fizike ndaj orkestrantit dhe më pas e ka pushuar nga puna. Bëhet me dije se prezent në ngjarje ka qënë dhe drejtori i RTSH-së, Thoma Gëllçi.

Orkestranti Briken Burgija, sipas Panoramës e ka pranuar ngjarjen dhe ka deklaruar se është qëlluar në kokë dhe hundë pas debatit që kishin pasur së bashku.

“Është natyrë që konfliktohet me të gjithë, ka pasur gjithmonë probleme”- ka deklaruar Burgija.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aksident në autostradën Tiranë-Durrës, policia në vendngjarje (Foto)
I hodhën tritol në banesë 58-vjeçarit. Policia zbardh ngjarjen dhe arreston dy vëllezërit (Emrat, Detaje) »
Article Logic
Execution time: 0.0088939666748047
array(1) { ["section"]=> string(81) "skandal-ne-rtsh-drejtori-i-orkestres-sokol-tito-godet-ne-koke-orkestrantin-105191" }