Skandal në Sarandë: Ministri Gjiknuri muzikë e valle pranë ceremonisë mortore. Shpërthen dhuna, grushte dj të bashkisë

Publikuar tek: barometri, më 08:04 15-05-2018 Skandal në Sarandë: Ministri Gjiknuri muzikë e valle pranë ceremonisë mortore. Shpërthen dhuna, grushte dj të bashkisë

Një incident i pakëndshëm ka ndodhur ditën e djeshme në Sarandë, ku ka qenë i pranishëm ministri i Infrastukturës dhe Energjitikës, Damian Gjiknuri.

Neësbomb.al mëson se Gjiknuri dhe zyrtarë të tjerë kanë organizuar një takim “llogaridhënieje” me qytetarët në pikën turistike të Karahaxhit.

Aty janë instaluar autoparlanë dhe ka nisur muzika më volum të lartë, ndërsa të pranishmit ia kanë marrë valles. Por vetëm disa metra më tej, banorë të Karahaxhit po organizonin një ceremoni mortore.

Banorët e revoltuar nga muzika e lartë janë konfrontuar me organizatorët e eventit dhe kanë dhunuar DJ e Bashkisë së Sarandës.

Menjëherë pas konfrontimit fizik ka ndërhyrë policia, por ngjarja nuk është proceduar. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097570419311523
array(1) { ["section"]=> string(122) "skandal-ne-sarande-ministri-gjiknuri-muzike-e-valle-prane-ceremonise-mortore-shperthen-dhuna-grushte-dj-te-bashkise-120776" }