SKANDAL/ Pa kaluar 48 orë, BIZNESI nis punën për rindërtim te Rruga e Kombit! Firma private shkatërron barrierat (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:14 24-03-2018 SKANDAL/ Pa kaluar 48 orë, BIZNESI nis punën për rindërtim te Rruga e Kombit! Firma private shkatërron barrierat (FOTOT)

Nuk ka humbur kohë biznesi i shkatërruar në Rrugën e Kombit, aty ku nga rrëshkitja e malit u prish një pikë servisi dhe karburanti.

Mëngjesin e sotëm, aty janë parkuar makina policie, por edhe furgonë e kamionë, të cilët kanë filluar menjëherë nga puna për ringritjen e pikës së karburantit që është shkatërruar. Nuk kanë pritur vlerësimin e dëmeve, as ekspertët që të shohin nëse ia vlen ngritja e biznesit apo jo, e nëse ekspertët mund të thonë se mund të rrezikohet prapë.

Por firma private, ka thyer tashmë barrierat e Rrugës së Kombit, ato të autostradës, për të bërë shpejt e shpejt biznesin, raporton newsbomb.al. Eshtë Ela Ruçi, eksperte e medias për kompaninë Bechtel Enka që sot në mëngjes ka kaluar në këtë segment dhe ka filmuar gjithçka. E meqë Bechtel Enka, ka qenë kompania që ka ndërtuar rrugën e Kombit, duket se shqetësimi i saj është i drejtë.

“Ky dhe kush i jep leje këtij dhe atij që po thyen barrierat e autostradës ku i do qejfi duhet të shkojnë në burg. Bëjnë karburante ku ju do qejfi, gërryejnë malin pa asnjë përgjegjësi, e pastaj rrezikojnë jetën e njerëzve nga papërgjegjshmëria. Popull vagabond, shtet rrumpall”, shkruan e irrituar, gazetarja Ela Ruçi, raporton newsbomb.al.

E në fakt, duhet të ndodhë e kundërta. Në hyrje të objektit, nëse autoritetet kanë dhënë një leje, duhet të evidentohet leja. Në të kundërt, nuk duhet të fillojë asnjë punim.

 

rr.png

r1.png

rr2.png

rr3.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet në Berat Edisoni, i kërkuari me rrezikshmëri të lartë kriminale
Kush është Drita Lulo, GRUAJA që zotëron HIDROCENTRALET në Shqipëri dhe i dhuroi pasurinë të vëllait gjyqtar »
Article Logic
Execution time: 0.011815071105957
array(1) { ["section"]=> string(122) "skandal-pa-kaluar-48-ore-biznesi-nis-punen-per-rindertim-te-rruga-e-kombit-firma-private-shkaterron-barrierat-fotot-114364" }