SKANDAL/ Prej 48 orësh digjet e shkrumbohet mali i Gjallicës por shteti s’duket gjëkundi, banorët me ujë e lopata në luftë me flakët (PAMJET)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:53 11-07-2020 SKANDAL/ Prej 48 orësh digjet e shkrumbohet mali i Gjallicës por shteti s’duket gjëkundi, banorët me ujë e lopata në luftë me flakët (PAMJET) Nga Gjallica, banoret ne perpjekje per te shuar flaket

Një vatër e madhe zjarri ka shpërthyer pasditen e djeshme në malin e Gjallicës në Kukës.

Prej orësh e orësh, mali digjet e flakët kanë dalë jashtë kontrollit por pavarësisht se lajmi u bë publik që dje nga newsbomb.al, dhe zjarrfikëset janë njoftuar, askush nuk ka shkuar në vendin e ngjarjes.

Në këto foto, të publikuara ekskluzivisht nga newsbomb.al, duken banorët e zonës teksa luftojnë me lopata për shuarjen e flakëve.

Por pavarësisht përpjekjeve të tyre të pandërprera, nuk është bërë i mundur lokalizimi i flakëve.

Sipërfaqe të tëra gjelbërimi digjen, banorët nuk heqin dorë ndërsa shteti bën sehir.

 

108349052_922428588258738_2681935684637787836_n.jpg108210827_646258409305349_8827781499624510076_n.jpg

107802653_316281569549868_701119995706518978_n.jpg107856014_300053978038170_2970054795150490264_n.jpg107995733_287712492341234_8389116064442218200_n.jpg108305437_280317753073632_1637282592236179421_n.jpg107802337_3409772512375553_5648763003530958392_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099070072174072
array(1) { ["section"]=> string(144) "skandal-prej-48-oresh-digjet-e-shkrumbohet-mali-i-gjallices-por-shteti-s-duket-gjekundi-banoret-me-uje-e-lopata-ne-lufte-me-flaket-pamjet-213527" }