Skandal/ Ujërat e zeza shpërthejnë në Ksamil, tmerrohen pushuesit dhe braktisin plazhin

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:35 27-07-2017 Skandal/ Ujërat e zeza shpërthejnë në Ksamil, tmerrohen pushuesit dhe braktisin plazhin

Skandal ky që po ndodh në ujërat e kristalta të Ksamilit që tashmë janë përzierë me kanalizimet e ujërave të zeza.

Ndërsa qindra turistë kanë zgjedhur Ksamilin si vendin ideal për të pushuar, janë tmerruar kur kanë parë ujërat e zeza të shpërthejnë në det duke u përhapur masivisht.

Të tmerruar, raporton newsbomb.al, ata kanë nisur të braktisin plazhin ndërsa askush nga autoritetet përgjegjëse nuk merr asnjë masë. Derdhja e ujërave të zeza në det bën që shkalla e ndotjes bakteriologjike të jetë e lartë duke paraqitur rrezikshmëri për pushuesit të cilët bëjnë apel të ndërhyhet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotografi nga Kalifornia zbulon “kuçedrën” shqiptare, që po “përpin” lumenjtë
Hapet parku i aventurave në Dajt në Tiranë »
Article Logic
Execution time: 0.011154174804688
array(1) { ["section"]=> string(91) "skandal-ujerat-e-zeza-shperthejne-ne-ksamil-tmerrohen-pushuesit-dhe-braktisin-plazhin-87478" }