Skandali/ 50 ministra dhe deputetë akuzohen për ngacmime seksuale në Britani, mediat mesazh kërcënues

Publikuar tek: bota, më 17:47 31-10-2017 Skandali/ 50 ministra dhe deputetë akuzohen për ngacmime seksuale në Britani, mediat mesazh kërcënues

Deputetët dhe ministrat më të rëndësishëm britanikë janë përfshirë në skandale të mëdha. Politikanët akuzohen për ngacmime seksuale dhe kjo do ti rrezikojë rëndë pozitat e kryeministres Theresa May.

Mësohet se shkak është bërë një listë e hartuar nga partia e May-t, ku përfshihen 36 deputetë konservatorë dhe të paktën 15 ministra dhe nënsekretarë të kabinetit aktual të kryeministres.

Dosja e cila pritet të shkaktojë një kaos të vertetë politik në Britani ra në duart e përditshmes britanike “The Times”. Hartuesit e saj e kanë quajtur skandalin, “Deputetët me libido të lartë”.

Emra e politikanëve të përfshirë ende nuk janë publikuar, por mediat britanike paralajmërojnë se nuk është i largët momenti kur ata do të dalin.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump e thotë për herë të parë: Nuk ka bashkëpunim me Rusinë
Tenton të helmojë burrin, nusja vret aksidentalisht 15 anëtarët e familjes »
Article Logic
Execution time: 0.011060953140259
array(1) { ["section"]=> string(105) "skandali-50-ministra-dhe-deputete-akuzohen-per-ngacmime-seksuale-ne-britani-mediat-mesazh-kercenues-97856" }