SKANDALI/ 500 mijë lekë për të ndërtuar shtëpinë tënde, Bashkia u tregon “derën” 3 grave zyrtare

Publikuar tek: aktualitet, më 13:01 31-05-2017 SKANDALI/ 500 mijë lekë për të ndërtuar shtëpinë tënde, Bashkia u tregon “derën” 3 grave zyrtare

“Fiks Fare” solli dje skandalin e radhës, atë të një tjetër rasti mitmarrje në zyrat e shtetit.

Një punonjëse në zyrën e Urbanistikës në Bashkinë e Fierit ishte sekseria. Ajo i mori një qytetari 500 mijë lekë ryshfet, për t’i dhënë leje të ndërtonte shtëpinë e tij. Paratë ia dha drejtoreshës së Urbanistikës. Në fund, qytetari mori lejen zhvillimore pas një sorollatjeje një-vjeçare.

Pas transmetimit të këtij rasti Bashkia mori masa të menjëhershme ndaj zyrtareve.

• Shkarkim nga detyra e Specialistes së Nivelit të Lartë për investimet në Drejtorinë e Punëve Publike, Znj.Adelina Hoxha.

• Pezullim nga detyra deri në zbardhjen e të gjitha detajeve rreth këtij rasti, i Drejtoreshës së Drejtorisë së Përgjithshme të Planifikimit dhe Zhvillimit të territorit, Znj. Renilda Hyseni.

• Pezullim nga detyra deri në zbardhjen e të gjitha detajeve rreth këtij rasti, i Specialistes së Nivelit të Lartë për kadastrën pranë Drejtorisë së Përgjithshme të Planifikimit dhe Zhvillimit të territorit, Znj. Luljeta Ngresi.

zarfi_me_leke.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush është biznesmeni që do të dëshmojë në gjyqin e bujshëm, Gjykata e Lartë pranon kërkesën e Tom Doshit
Nga ajri, toka dhe uji... Policia superaksion antidroge në Vlorë, këto janë rezultatet »
Article Logic
Execution time: 0.011203050613403
array(1) { ["section"]=> string(98) "skandali-500-mije-leke-per-te-ndertuar-shtepine-tende-bashkia-u-tregon-deren-3-grave-zyrtare-80676" }